Kategorie: Wszystkie | Codzienne | Haft krzyżykowy | Kuchnia | Na Drutach | Różności
RSS
środa, 31 grudnia 2008

Znowu mam jedną rękę do dyspozycji, jako że synuś drzemie mi na piersi ale dzielnie klikam w klawiaturę i ślę wszystkim noworoczne życzenia ...

ny

Szampańskiego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku 2009

Myślałam, że przyjdzie mi spędzić ten wieczór w domu przed telewizorem ale złożyło się tak szczęśliwie, że znajomi organizują imprezę dwa domy dalej a mama mojego męża z przyjemnością zajmie się Bolesławem, tak że ja będę przychodzić tylko na karmienia. Nie wyglądam jeszcze jak modelka, parę kilo tu i ówdzie jeszcze zostało ale najważniejsze że urwiemy się z Mattim z domu i pobawimy jak kiedyś (no prawie ... ja bez szampana)

Udało mi się nawet sfotografować moje krokusy w trakcie powstawania:

cr

 

poniedziałek, 29 grudnia 2008

Nie mam teraz czasu sprzyjającego robótkom czy też blogowaniu. Moje dzieciątko co prawda jest grzeczne, płacze mało ale za to dużo je. A karmienie piersią wymaga przynajmniej jednej ręki. Drugą można surfować po internecie ale krzyżyków stawiać się nie da. Jestem z tego powodu niepocieszona, bo planów robótkowych mam mnóstwo.Skończyłam Christmas Kitty Moon (jedną ręką nie da się też robić zdjęć więc pochwalę się efektami w dogodnej chwili) i zaczęłam taki obrazek z innej beczki ...

Haftuję na Aidzie 14 ecru ze złotą nitką - zapowiada się bardzo ładna wiosenna ozdoba.

środa, 24 grudnia 2008

 

Chciałabym w tym szczególnym dniu życzyć Wam wszystkim spokoju ducha, zdrowia, spełnienia dużych i małych marzeń, zwłaszcza tych robótkowych. Żeby uśmiech każdego dnia gościł na Waszych twarzach a Dzieciątko przyniosło pokój do waszych domów.

wtorek, 16 grudnia 2008

Skończyłam sweterek dla Bolka i nawet jestem z siebie zadowolona, wprawdzie rękawy trochę jeszcze długie ale obywatel szybko rośnie. To pierwszy w moim życiu skończony sweter - chyba się biorę za następny :)

 

A tak wygląda na modelu - model cokolwiek zestresowany bo przed jedzeniem.

Przy okazji pochwalę się swetrem, jaki moja mama zrobiła dla Bolesława. Co prawda nie trafiła z rozmiarem - będzie dobry chyba dopiero na następną zimę, ale za to jest piękny. Mamulka to dla mnie wzór niedościgniony w dziedzinie drutów.

 

czwartek, 11 grudnia 2008

Po pierwsze i najważniejsze - DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za kometarze pod poprzednią notką, gratulacje i życzenia. Aż mi się mokro w okolicach oczu zrobiło, nie spodziewałam się takiego miłego odzewu. Kobiety jesteście wspaniałe i kochane - mówię to w imieniu własnym i Bolka Mlekopija.

Po drugie - zostałam wywołana do odpowiedzi a właściwie wyróżniona przez Martę  odznaką poniższą

Zasady zabawy są następujące:

Nagroda 'Uber Amazing Blog' przyznawana jest osobom, które:
- inspirują Ciebie
- przedstawiają zdumiewające, niesamowite informacje
- mają dużo do poczytania
- zawierają zdumiewające projekty
- są jakieś inne powody, dla których sądzisz, że są niesamowite
 
- należy umieścić logo na swoim profilu
- należy wyznaczyć przynajmniej 5 blogów (może być więcej), które są dla Ciebie Uber Amazing (Super Zdumiewające)
- należy powiadomić wyróżnionych, że otrzymali tę nagrodę poprzez wpisanie komentarza na ich blogach
- podać link do bloga osoby, która otrzymała wyróżnienie od Ciebie

Tak więc ja chciałabym wyróżnić osoby takowe: 

Gazynia 

Cinka26

Sabinkat1

elishafciarka

eda-1

To oczywiście nie wszystkie blogi, które staram się śledzić na bieżąco i które są dla mnie niekończącą się inspiracją. Naprawdę jestem dumna, że należę do społeczności ludzi tak pomysłowych, zaangażowanych w to co robią i tak serdecznych - to cechy wspólne każdej robótkomaniaczki - przekonałam się na własnej skórze. Wam wszystkim należy się ta odznaka.

poniedziałek, 08 grudnia 2008

Jestem, wróciłam. Mam synka. Urodził się we wtorek - 2 grudnia, ważył 3800 gr i miał 54 cm. Od piątku jesteśmy w domu i na razie wrastam w nową sytuację bycia mamą. Mały nie sprawia większego kłopotu na razie, głównie je i śpi ale czasem potrafi pokazać siłę płuc. A tu zdjątko - ja i Bolesław Maciej...

bolek

A z frontu robótkowego następujące wiadomości: 

- dostałam cynk że mój robótkowy SecretPal dotarł do adresatki więc mogę się pochwalić co było jego "ręczną" częścią - takie oto biscornu (chętnym służę wzorkiem - piszcie na maila):

bbiscornu

- sweterka dla Bolka jeszcze nie skończyłam, zostało mi pół rękawa - to dwie, góra trzy godzinki roboty i nawet znalazłabym chwilkę ale na razie jakoś mnie nie ciągnie do drutów.

- zaczęłam wyszywać coś co się nazywa "Christmas Kitty Moon" i wyglądać ma tak:

A na razie idę odespać co nieco nockę bo Bolcio dał trochę czadu.